top of page
Özgeçmiş

  Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Eğitim hayatım boyunca Hacettepe Üniversitesi erişkin ve çocuk hastalıkları, kurum ve toplum beslenmesi stajları başta olmak üzere Ankara Obezite Cerrahisi Prof. Dr. Oktay Banlı Kliniği, Memorial Ankara ve Lokman Hekim Akay hastanelerinde bariatrik cerrahi; Özel Ümit Hastaneleri’nde poliklinik; Yrd. Doç. Dr. Tuba Günebak Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi, FORMEO Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezi, ve Uzm. Dyt. Begüm Defne Şafak Sürdürülebilir Yaşam Merkezi'nde özel klinik stajlarımı başarıyla tamamladım.
  Lisans bitirme seminerimi ‘Bariatrik Cerrahi Sonrası Besin Alımı ve Yeme Davranışındaki Değişiklikler’ tezimi ise ‘Youtube’da Covid-19 Pandemisi ile İlgili Paylaşılan Türkçe Beslenme Bilgileri ve Önerilerin Doğruluğunun Değerlendirilmesi’ üzerine yazdım.
  Gelişimime katkı sağlamak amacıyla Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği, Obezite ve Diyabet Tedavisine Güncel Yaklaşımlar, Sağlıklı Mikrobiyota, Sezgisel Yeme gibi birçok eğitim ve kurs programına katıldım.

En Çok Çalıştığı Tedaviler
diet.png

Kilo Yönetimi

lack-of-appetite.png

Hastalıklarda Beslenme

surgery-room.png

Obezite Cerrahisi Sonrası Beslenme

Diyetisyen Hande Aldemir, İmza Doktor'da. İmza Doktor, Doktor Dijitalleştirme Hizmeti
Hangi Hastalıklarda
Beraber Çalışabiliriz?
 • Erişkin ve Çocuk Obezite

 • Kalp-Damar Hastalıkları (Kolesterol, TG, HDL, LDL Yükseklikleri)

 • Tip1 & Tip2 Diyabet ( Şeker Hastalığı)

 • İnsülin Direnci

 • İrritable Bağırsak Sendromu (IBS, Huzursuz Bağırsak Sendromu)

 • Karaciğer Hastalıkları (ALT,AST Yüksekliği, Karaciğer Yağlanması)

 • Polikistik Over Sendromu (PCOS)

 • Tiroid Fonksiyon Bozuklukları (Haşimato Tiroiditi, Hipotiroidi,
  Hipertiroidi)

 • Kemik-Eklem Rahatsızlıkları (Gut)

 • Menapoz Sonrası Beslenme

 • Çölyak Hastalığı

 • Mide Hastalıkları (Reflü, Gastroparezis)

 • Ülseratif Kolit & Crohns Hastalığı

FOTOĞRAF

SERTİFİKALAR

Güncel Çalışmalar

  Gelişimime katkı sağlamak amacıyla Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği, Obezite ve Diyabet Tedavisine Güncel Yaklaşımlar, Sağlıklı Mikrobiyota, Sezgisel Yeme gibi birçok eğitim ve kurs programına katıldım.
  Hem mesleki dayanışmayı hem de multidisipliner çalışmayı önemseyerek Diyetisyen Adayları Platformu ve Halk Sağlığı Uzmanları Derneği Öğrenci Çalışma Grubu’nda yer aldım. Halen Diyetisyen Adayları Platformu’nda yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarıma devam etmekteyim.

Buluşma Noktaları

  Beslenmeyi anlatmak en büyük tutkularımdan, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Vakfı katkılarıyla 63 Hekim ile birlikte hazırlanan Üst Solunum Yollarında Beslenme kitabında Üst Solunum Yollarında Beslenme bölüm yazarlığı yaptım. Aynı zamanda yazılı basında İstikbal Gazetesi 'Hande ile Beslenme' köşemde ve Ankara Zafer Gazetesi'nde okurlarla bir araya geliyorum.
  Eylül 2021'den beri Doç .Dr. Mehmet Çelikbilek Kliniği'nde yüz yüze ve online olarak hasta ve danışan kabulü yapmaktayım.
  Hayatınız boyunca sürdürebileceğiniz sağlıklı bir beslenme modelini bilime dayalı güncel bilgi ile size kazandırmayı hedeflemekteyim. Akıcı ingilizcem ile yabancı danışan kabul etmekteyim.

Eğitici Çalışmalar

Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları

Kitap

"Son iki yılımızı alan ve trajik sonuçları olan COVID-19 pandemisi üst solunum yolu enfeksiyonları ve enfeksiyon dinamikleri üzerine araştırmaları artırdı. Pandemi
şimdiye kadar mevcut üst solunum yolu enfeksiyonlarının iş gücü ve tedavi anla-
mında ne gibi maddi kayıplara yol açtığını ve en önemlisi insan sağlığında bazen geri dönüşümü olmayan ölüm ve komplikasyonlara ne boyutta yol açacağını açıkça ortaya koydu.
Bu eserde geniş bir perspektiften üst solunum yolu enfeksiyonlarını incelemeyi hedefledik. Farklı branşlardan 64 yazar kitaba kendi bölümleri ile destek verdiler."

Diyetisyen Hande Aldemir, İmza Doktor'da. İmza Doktor, Doktor Dijitalleştirme Hizmeti
Diyetisyen Hande Aldemir, İmza Doktor'da. İmza Doktor, Doktor Dijitalleştirme Hizmeti
Görüşmeler

Yüz Yüze Beslenme Danışmanlığı

job-interview.png

Ücretsiz Ön Görüşme

Bizi buluşturan sebepleri daha iyi anlayacağımız, önümüzdeki keyifli yolculuğumuzu planlayacağımız aynı zamanda tanışacağımız bir görüşme ile sürecimizi başlatıyoruz.

Sağlık ve Yaşam Tarzı Değerlendirmesi

Diyetisyen Hande Aldemir, İmza Doktor'da. İmza Doktor, Doktor Dijitalleştirme Hizmeti

Sürdürülebilir beslenmenin sırrı iyi planlanmasında saklı!

Sağlık değerlerinizi, besin tercihlerinizi, yaşam tarzı ve alışkanlıklarınızı önemsiyorum.

Profesyonel vücut analiz cihazı ile ölçümünüzü alarak vücut ağırlığı, kas ve yağ kütlesi, beden kütle indeksi, vücut su oranı, bölgesel yağ ve kas dağılımı, protein ve mineral oranı, iç organ yağlanma düzeyi, bel-kalça oranı, obezite derecesi ve metabolizma yaşınız hakkında detaylı bilgi sahibi oluyorum.

Uzman doktorlar tarafından raporlanmış kan tahlillerinin ardından hem bedeninizi hem de ruhunuzu besleyen, yasakların adının bile geçmediği, dengeli, yeterli, çeşitli, keyifli ve ulaşılabilir diyet listenizi planlıyorum.

Periyodik Görüşmeler

Yapılan araştırmalara göre diyet listelerinin 7-14 günde bir revize edilmesi gerektiği gösterilmiştir. Haftanın değerlendirmesinin ve gelecek hafta planlarının sürdürülebilirlikte ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Düzenli olarak her hafta görüşmelerimizi gerçekleştiriyor, bir sonraki listeniz için isteklerinizi ve sosyal programınızı öğreniyorum.

Hedeflerinize ulaştıktan sonra ücretsiz iki haftalık kilo koruma programı dahilinde hazırlanmış sağlıklı beslenme eğitimleri ve dokümanlarla bu süreci sizin için daha kalıcı hale getiriyorum. Bu eğitim boyunca özel günlerde, açık büfede, tatilde, alkol tüketimi sonrasında, kısacası sosyal programınız ve yaşam tarzınıza göre beslenme danışmanlığı sürecinizin dışında kilonuzu nasıl koruyabileceğinizi her açıdan ele alıyoruz.

online-interview.png

Online
Beslenme Danışmanlığı

Ücretsiz Ön Görüşme

Bizi buluşturan sebepleri daha iyi anlayacağımız, önümüzdeki keyifli yolculuğumuzu planlayacağımız aynı zamanda tanışacağımız bir görüşme ile sürecimizi başlatıyoruz.

Sağlık ve Yaşam Tarzı Değerlendirmesi

Diyetisyen Hande Aldemir, İmza Doktor'da. İmza Doktor, Doktor Dijitalleştirme Hizmeti

Sürdürülebilir beslenmenin sırrı iyi planlanmasında saklı!

Sağlık değerlerinizi, besin tercihlerinizi, yaşam tarzı ve alışkanlıklarınızı önemsiyorum.
Uzman doktorlarımız tarafından raporlanmış kan tahlili sonuçlarınızın yanında sürecin takibi ve değerlendirmesi için size özel bir online ‘’ ölçüm uygulama eğitimi ‘’ veriyorum.Bu aşamadan itibaren ölçümleri (bel-kalça çevresi vb.) sizin aldığınız bir yöntemle ilerliyoruz.

Değerlendirmelerin sonucunda hem bedeninizi hem de ruhunuzu besleyen, yasakların adının bile geçmediği, dengeli, yeterli, çeşitli, keyifli diyet listelerinizi planlıyorum.

Periyodik Görüşmeler

Yapılan araştırmalara göre diyet listelerinin 7-14 günde bir revize edilmesi gerektiği gösterilmiştir. Haftanın değerlendirmesinin ve gelecek hafta planlarının sürdürülebilirlikte ne kadar önemli olduğunu biliyorum.

Düzenli olarak her hafta size uygun olan online platformda (WhatsApp, Skype, Zoom, Facetime.. ) görüşmelerimizi gerçekleştiriyor, bir sonraki listeniz için isteklerinizi ve sosyal programınızı öğreniyorum.

Görüşmeler arasında günlük e-mail ve WhatsApp ile süreci yönetmenize destek oluyorum.

Hedeflerinize ulaştıktan sonra ücretsiz iki haftalık kilo koruma programı dahilinde hazırlanmış sağlıklı beslenme eğitimleri ve dokümanlarla bu süreci sizin için daha kalıcı hale getiriyorum.Bu eğitim boyunca özel günlerde, açık büfede, tatilde, alkol tüketimi sonrasında, kısacası sosyal programınız ve yaşam tarzınıza göre beslenme danışmanlığı sürecinizin dışında kilonuzu nasıl koruyabileceğinizi her açıdan ele alıyoruz.

comment.png

Yorumlar

Hande hocamla yaklaşık olarak 3-3.5 ay kadar süren bir diyet ve beslenme takibi programı uyguladık. Kendisi bütün bu süreç boyunca ve sonrasında benimle çok ilgilendi, diyette yeri geldiği zaman benim istediğim biçimde ufak tefek değişiklikler yaptı ve benim gibi ön yargılı birisine bütün süreç boyunca çok yardımcı oldu. Her randevuma geldiğimde beni güler yüzle karşıladı ve enerjimi yerine getirdi. İnternetten kendi bulduğu tarifleri benimle paylaştı ve diyet uygulamanın aslında sıkıcı ve bunaltıcı olmadığını, aslında ufak değişikliklerle çok keyifli bir hâle getirilebildiğini gösterdi bana. Kendisinden ve ilgi-alakasından çok memnun kaldım. Herhangi bir şikayetiniz varsa gözünüz kapalı gidebilirsiniz. Her şey için çok teşekkürler hocam :)

Bu güzel güne merhaba: çünki benim için gunlerim en güzeli.Hande hanım sayesinde üç ay kısa bir surede 12 kilo verdim. Dengeli bir şekilde verdiği listeleri uyguladım inanın çok hafifledim 75 kiloydum.Etimize, tavugumuda ,balığımı da dondurmamı da kısacası herşeyden yedim ama ölçülü bir şekildeÇok bilgili çok sevecen çok güzel ağırlayan içine sinen bir ekip çalışmasıMehmet hocam Hande hanım Songül hanım gerçekten işlerinin ehli saygı değer bir ekip inanın artık böyle işinin erbabı kişiler yok denecek kadar az Allah yollarını açık etsin çok güzel bir süreçti ideal kilona ulaştım hiç ama hiç sıkıntı çıkmadan kafama bir şey takılınca aradım hemen cevap aldımsorularım hiç cevapsız kalmadı kilo sorununuz varsa ben HANDE HANIM diyorum ve çoook teşekkür ediyorum .

Dünyalar tatlısı bir insan ve işini o kadar özenle yapıyor ki daha ilk görüşmeden fark etmemeniz imkansız. Yazdığı tüm listeler tüm tarifler özenle hazırlanmış ve motivasyonu yükseltmek için tetikleyici nitelikte. Önemli olanın kilo vermek değil sağlıklı olmak ve sürdürebilir beslenme şeklini hayat rutininiz haline getirmek olduğunu düşünüyorsanız hiç düşünmeden danışabililirsiniz. Ben Amerika San Francisco’dan online olarak danışıyorum ve 2.5 ayda 11,5 kg tamamı neredeyse yağdan olarak verdik aradaki kilometreler birlikte başarmamıza engel olmadı daha çok bizi motive etti. Online diyetten hiç bu kadar verim alabileceğimi düşünmemiştim. Teşekkürler!

Randevu
Yorum Bırakın
Randevu Alın

Teşekkürler. Kısa süre içinde dönüş yapılacak.

Teşekkürler. Yorumunuza yer vereceğiz.

bottom of page